Göğüs Büyütücü Egzersizler

Posted by on Ekim 30, 2014 in Göğüs Büyütücü Egzersizler | 0 comments

Göğüs Büyütücü Egzersizler – 5 Kolay Egzersiz

Göğüs Büyütücü Egzersizler – Her yıl Amerikada 250.000 – 300.000 kadın, göğüslerini büyütmek için bıçak altına yatıyor.  Göğüs büyütme ameliyatlarına giren kadınların sayısı, doğal göğüs büyüklüğünden memnun olmayan kadınların sayısını açıkça ortaya koyuyor.  Bahsi geçen sayı, buna cesaret edebilen ve kayıt altında alınanların sayısıdır. Düşünüp de vazgeçenler bu yüzdelik dilimde gösterilmemektedir. Tüm hepsini hesaba kattığımızda göğüslerinden memnun olmayan kadınların sayısının çok daha fazla olduğunu düşünmek hata olmayacaktır. Birazdan evde bile rahatlıkla yapabileceğiniz göğüs büyütücü egzersizlerle hem şekilli hem de daha dolgun göğüslere sahip olabilirsiniz. Göğüs Büyütme Programı e-kitabını indirerek, bu konuda yapılabileceklerin hepsini tek bir kaynaktan edinebilirsiniz. Çünkü, göğüs büyütücü egzersizler kitapta anlatılan doğal göğüs büyütme yöntemleri sayesinde etkinliklerini kat kat artırıyorlar.

5 Kolay Göğüs Büyütücü Egzersiz

Göğüs büyütücü egzersizler uygulanırken akılda tutulması gereken konu doğru kas gurubunun çalıştırılması gerektiğidir. Göğüs görevi ve fonksiyonu itibariyle yağlı bir yapıya sahiptir. Uygulanan hareketlerin amaca hizmet edebilmesi için “Prekrotal” kas gurubunu çalıştırması gerekir. Aksi takdirde yapılan egzersizlerin etkisi olmayacaktır. Aşağıda etkinliği son derece yüksek 5 adet göğüs büyütücü egzersizi görebilirsiniz.

 1. Wall-Up (Dikey şınav): Göğüs büyütme egzersizleri içinde uygulaması en basit olanıdır. Şınav hareketine oldukça benzeyen bir harekettir. Aralarındaki tek fark, şınav hareketi yerden destek alınarak yapılırken Wall-up hareketi için bir duvardan destek alınır. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve avuç içi duvara bakacak şekilde kollarınızı duvara yaslayın. Burnunuz duvara değinceye kadar kollarınızı dirseklerden bükün. Burnunuz duvara değme noktasına geldiğinde bu şekilde 10 saniye kadar bekleyin ve tekrar eski konumunuza geri dönün. Bu hareketi 5 sefer tekrarlayın.

  göğüs büyütücü egzersiz 1

  Göğüs büyütücü egzersizler 1 – Wall Push-up

 2. Flys:Sırt üstü uçuyor gibi gözükeceğiniz için bu isim verilmiş. Egzersiz tahtasına sırt üstü yatın. İki adet ağırlığa ihtiyacınız var. Ellerinize ağırlıkları aldıktan sonra kollarınızı yere paralel oluncaya kadar açın. Daha sonra kollarınızı göğsünüzün üstünde birleştirecek şekilde kaldırın. Hareketin etkili olabilmesi için setler sırasında kollarınızın düz olmasına dikkat edin. Dirseklerden büktüğünüzde hareket gücünü ve etkisini kaybedecektir.

  göğüs büyütücü egzersizler 2

  Göğüs büyütücü egzersizler 2 – Flys

 3. Rotation Push-up (Dönerek Şınav): Duruş itibari ile klasik şınav hareketine benziyor. Ancak hareketin yapılışı ve hedeflediği kas kitlesi tamamen farklı. Normal şınav çekerek harekete başlayın.Yukarı kalktığınızda, vücudunuzun düz pozisyonda olmasına dikkat edin. Sol kolunuzu düz tutarak yukarıya doğru açın. vücudunuz sol kolunuzla birlikte dönsün. İki kol arasındaki mesafeniz 180 derece olduğunda hareketi bitirmek için sol kolunuzu şınav pozisyonuna geri getirin. Bir şınav daha çekin. Bu sefer sol kolunuzu destek olarak kullanıp açma hareketini sağ kolunuzla yapın. Bu hareketi 10 ar kez 3 set halinde tamamlayın.

  göğüs büyütücü egzersiz 3

  Göğüs büyütücü egzersizler 3 – Rotation push-up

 4. Elevated Pus-up (Asansör şınav): Şınav pozisyonuna benzer bir hareket daha. Gördüğünüz gibi şınavın farklı versiyonları prektoral kasların çalışması için kullanılan en etkili göğüs büyütücü egzersizleri oluşturuyor. Bu hareketin klasik şınavdan tek farkı ayakların yerde olması yerine yerden 25-30 cm yüksekliğinde olan bir nesnenin üzerinde olmasıdır. Ayaklar parmak ucunda durmalı ve öne arkaya hareket etmemelidir.

  Göğüs büyütücü egzersizler 4

  Göğüs büyütücü egzersizler 4 – Elevated push-up

 5. Chest Dips: Spor salonlarında bu hareket için özel aletler bulunmaktadır. Ancak siz bunu evde çok rahat bir biçimde bir sandalye aracılığıyla yapabilirsiniz. Sandalyeye oturun. Daha sonra iki elinizle sandalyenin yanlarından tutarak kendinizi öne doğru kaydırın. Ayaklarınızı dizden bükün. Ağırlığınız kollarınızda olsun. Kollarınızda vücudunuzu indirip kaldırın.

  göğüs büyütücü egzersizler 5

  Göğüs büyütücü egzersizler 5 – Chest Dips

Göğüs Büyütücü Egzersizler Yeterli mi?

Göğüs büyütücü egzersizler tek başına yeterli mi? Şekilli ve sağlıklı bir görünüme kavuşmak için evet yeterli. Ancak tek başına göğüs büyütmek için yeterli değil. Göğüs büyütme programı sayesinde hayal ettiğiniz göğüs büyüklüğüne kavuşabilirsiniz. Kitabı incelemek ve indirmek için buraya tıklayın.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir