Göğüs Büyütme Ameliyatı

Posted by on Eylül 23, 2012 in Göğüs Büyütme Ameliyatı | 0 comments

Göğüs Büyütme Ameliyatı

Göğüs büyütme ameliyatına karar vermeden önce yaptığınız bu araştırma sürecinde size, göğüs büyütme ameliyatı öncesi ve sonrası bilgileri aktarmaya çalışacağım. Ben doktor değilim ve verdiğim bilgiler tamamen yapmış olduğum araştırmalar sonucunda sizlerle paylaştığımı söylemek isterim.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Öncesi

Göğüs büyütme ameliyatı öncesi doktorunuza mutlaka bir rahatsızlığınızın olup olmadığını bildirmeniz gerekmektedir. Ameliyat adet gününe gelmemesi gerektiği gibi doktorlar ameliyat gününden 1 hafta öncesine kadar kan sulandırıcı ilaçları (aspirin gibi) almamanızı istemektedir. Ameliyat yöntemiyle göğüslerinizi büyütme kararı almak bu ameliyata uygun olduğunuz anlamına gelmemektedir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı öncesiBöyle bir ameliyata uygun olup olmadığınızı ameliyat öncesi yapılan testler sonucunda doktorlar karar vermesi gerekmektedir. Ameliyat günü saat 6 öncesi aç ve susuz olarak hastaneye giderek bazı kan testleri yapılarak ameliyata engel olabilecek genel sağlık durumunuz tespit edilir. Testlerin başarılı geçmesi durumunda son olarak anestezi uzamanı tarafından muayene olup ameliyat için onay vermesi durumunda ameliyat start alır.

Ameliyat sırasında

“Göğüs büyütme ameliyatı”, genel anestezi altında yapılır. Dikkat etmeniz konulardan biri ise ameliyat olacağınız hastanede uygun donanımların olmasıdır. Ameliyat süresi uygulanacak tekniğe göre farklılıklar göstermektedir. Koltuk altı tekniğinde 30 – 40 dakika sürer diğer teknikler yaklaşık 1- 1,5 saat sürmektedir, eğer göğüslerinizi dikleştirmek istiyorsanız bu 3 saate kadar uzayabilir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sersemliğini üzerinden atmanız birkaç saatinizi alır. Ameliyat başarılı geçmesi durumunda sizi çok fazla rahatsız edecek ağrılarınızın olmayacağı ve kendinizi iyi hissetmeniz durumunda aynı gün eve gidebileceğiniz söylenmektedir. Taburcu olduktan sonraki günlerde özel sütyen taşımanız gerekmektedir. Sütyen kullanımı ve özellikleri hakkında doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz.

Ameliyat sonrası iyileşme dönemi

Göğüs büyütme ameliyati sonrası iyileşme dönemiGöğüs büyütme ameliyatı bittikten sonra ilk 3 günü duş almanız önerilmiyor. 3 gün sonrası ılık suyla duş almanız öneriliyor. Ameliyattan sonra yoğun ağrılarınız olmayacağı için iyileşme süresini ayakta atlatacaksınız. Ağrılarınız size hareket etmede engel olmadığı sürece iş hayatınıza da geri dönebilirsiniz. Ameliyat izleri ve dikiş kısmı size zaman zaman rahatsızlık verecektir ilk dönemlerde vücudunuz göğüslerinize yerleştirilmiş silikonları kabul etmesi ve siz onların varlığına alışmanız için zamana ihtiyacınız olacaktır.

Göğüsler moraracak ve ödem oluşacaktır, bu nedenle yeni silikon göğüsleriniz normalinden daha şiş görünecektir. İyileşme süreci tamamlandıktan sonra normal boyuta gelecektir. Ödemin tamamen iyileşmesi 8 ila 10 ay kadar sürmektedir. Vücudunuza yerleştirilmiş silikonları vücudunuzun bir parçasıymış gibi algılamanız en az 2 aylık bir süre ister ve sürekli doktor kontrolünde olmalısınız.

Göğüs büyütme ameliyat fiyatı ise ameliyatın gerçekleşeceği hastane ve donanımına ve hangi doktor tarafından ameliyat olacağınıza bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Yaptığım araştırmalara göre böyle bir ameliyat 2500 – 7000 TL arasında değişmektedir.

Mucize Göğüs Büyütme

Gerek maliyet açısından gerekse prosedür açısından Göğüs büyütme ameliyatına karar vermeden önce doğal yollarla göğüs büyütme yöntemini denemek isteyebilirsiniz. Bu konuda size önerebileceğimiz Gamze Divan’ın Göğüs Büyütme Formülü E-Kitabını okumanızı öneriyoruz. Maliyeti çok altında olup ameliyat masasına yatmadan göğüslerinizi büyütme yönteminden bahseden bu kitap size A bedenden C bedene ulaşmanızı vaat ediyor.

Benzer konular:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir