Göğüsler hakkında bilmediğiniz 10 şey

Posted by on Eylül 6, 2012 in Göğüsler hakkında bilmediğiniz 10 şey | 0 comments

Göğüsler hakkında bilmediğiniz 10 şey

Göğüsler hakkında bilmediğiniz 10 şey yazısının başlangıcı olarak “Sol göğüsün sağ göğüsten daha büyük olduğunu biliyor muydunuz?” diye sormak sanırım uygun olacaktır. Bu yazı içerisinde göğüsler hakkında 10 ilginç şey bulacaksınız. Kadınların vücutlarının favori parçalarından olan göğüsler hakkında bilmediğiniz 10 şeyle tanışmaya hazır mısınız?

  • 1 – Dünyanın en büyük göğüs ölçüsünün 38KKK olduğunu biliyor muydunuz?

Uzun yıllar süren cerrahi operasyonlar ve 1 galon’dan fazla silikon sayesinde Brezilya’lı Sheyla Hershey Guiness Rekorlar kitabına girmeyi başardı. Onu Guines Rekorlar kitabına sokan göğüs büyüklüğü ise 38KKK bedendi.

Dünyanın en büyük göğüslü kadını (Guiness Rekorlar kitabı)

Sheyla Hershey 38KKK

  • 2 – Amerika’da bir örgütün “Üstsüz dolaşım özgürlüğünü” savunduğunu biliyor muydunuz?

Amerika’da bir örgüt çeşitli eylemler düzenleyerek, kadınların da erkekler gibi üstsüz olarak dolaşabilmelerinin bir anayasal hak olduğunu savunmaktadır. Halka açık alanlarda tıpkı erkekler gibi üstsüz olarak dolaşabileceklerini savunan böyle bir örgüt olduğunu biliyor muydunuz?

gotopless üstsüz dolaşım hakkı

GoTopless.org

  • 3 – Genellikle sol göğüsün sağ göğüsten büyük olduğunu biliyor muydunuz?

Göğüslerin büyüklükleri aynı değildir ve genellikle soldaki göğüs sağdakinden daha büyüktür. Göğüslerin büyüklüklerinin farklı olmasının yanı sıra, göğüs uçlarının da genellikle farklı büyüklüklerde ve farklı yönlerde olduklarını biliyor muydunuz?

sol göğüs genellikle sağ göğüsten büyüktür

göğüslerin farklı büyüklükte olduğunu biliyor muydunuz?

  • 4 – Erkeklerin, kadınlarda ilk baktıkları yerin göğüsler olduğunu biliyor muydunuz?

Wellington Victoria Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma erkeklerin önce kadınların göğüslerine baktıklarını ortaya koymuştur. Yine aynı araştırmaya göre en uzun süre bakılan vücut parçası göğüsler olmuştur. Kadınların göğüslerine bakmanın erkeklerin kendilerini daha iyi hissetmesine vesile olduğunu biliyor muydunuz?

erkekler kadınların önce göğüslerine bakıyorlar

Erkek önce göğüslere bakar

  •  5 – Avrupa’nın en büyük göğüs ölçüsüne sahip kadınların İngiltere’de olduğunu biliyor muydunuz?

Triumph adlı sütyen üreticisinin yaptığı anket sonucunda Avrupa’lı kadınlar arasında en büyük göğüslere sahip kadınların İngiltere’de yaşadığı ortaya çıkımıştır. İngiltere’de yaşayan kadınların yarısından fazlasının D beden giydiği tespit edilmiştir. Aynı ankette Danimarka ikinci, hollanda ise üçüncü sırayı almıştır. Avrupa’da yaşayan kadınların en küçük göğüslülerinin (yarısından fazlası B) İtalyan olduğunu biliyor muydunuz?

en büyük göğüslü kadınlar ingiletere'de

Avrupa’nın en büyük göğüslü kadınları İngiltere’de

  • 6 – Ortalama bir göğüs ağırlığının 500 gr olduğunu biliyor muydunuz?

Yapılan araştırmalar ortalama bir göğüs ağırlığının 500 gr olduğunu oraya koymuştur. Her bir memenin, vücut yağ oranının %4-5’lik kısmını taşıdığını biliyor muydunuz?

göğüler ortalama olarak 500 gramdır

Göğüslerin her biri ortalama 500 gram ağırlığındadır.

  • 7 – Göğüslerde yağ depoladığını biliyor muydunuz?

20 li yaşlarda göğüsler yağ, süt bezleri ve kolejenden oluşur. İlerleyen yaşlarda süt bezlerinin ve kolejenin yerini daha fazla yağ alır. Bu da göğüslerin ağırlaşarak aşağıya sarkmasına sebep olur. Göğüsleri dikleştirmek için göğüs büyütme ve dikleştirme hareketleri yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

20 li yaşlardan sonra göğüsler yağ depolar

20 li yaşlardan sonra

  • 8 – Göğüs büyütme (Silikon) hayatınızı kurtarabilir

Göğüs büyütmek için kullanılan silikonların hayat kurtarabildiğini biliyor muydunuz? Çatışmanın ortasında kalan bir kadının kendisine isabet eden şarapnel parçalarından göğüslerindeki silikon sayesinde kurtulduğunu duymuş muydunuz?

silikon hayat kurtarabilir

Kurşun geçirmez yelek olarak silikon

  • 9 – Göğüs büyütme operasyonlarının Amerika’da Estetik operasyonlar arasında ilk sırada olduğunu biliyor muydunuz?

Amerika’da yapılan bir araştırma estetik operasyonlar içinde birinci sıranın göğüs büyütme ameliyatları olduğunu ortaya çıkarmıştır. Bu operasyonları geçiren kadınların ortalama yaşının 34 olduğunu biliyor muydunuz?

göğüs büyütme birinci sırada

Amerika’da göğüs büyütmek birinci sırada

  • 10 – Göğüs üzerine eğitim alarak lisans alınabileceğini biliyor muydunuz?

Çin’de Politeknik Üniversitesinde öğrenim görerek BRA Öğrencisi olarak sertifika alınabileceğini biliyor muydunuz. Burada öğrenilen bilgilerle sütyen tasarlamak ve üretmek üzerine eğitim alınabileceğini duydunuz mu?

Kaynak: http://www.oddee.com

Umarım “Göğüsler hakkında bilmediğiniz 10 şey” yazımızla hoşça vakit geçirmişsinizdir.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir