Göğüs Büyütme ve Duruşun Önemi

Posted by on Eylül 3, 2012 in Göğüs Büyütme ve Duruşun Önemi | 0 comments

Göğüs Büyütme ve Duruşun Önemi

Göğüs büyütme ve duruşun önemi yazımızda ağırlıklı olarak duruş probleminin omurga üzerinde etkileri ve doğru duruşu nasıl sağlayabileceğimiz konusu üzerinde duracağız.

Aynada kendinize baktığınızda omuzlarınızın öne doğru düştüğünü görüyorsanız veya aynaya arkanızı dönüp, elinize küçük bir ayna alıp, sırtınıza baktığınızda omuz kısmının yuvarlak bir görünüme sahip olduğunu görüyorsanız ciddi bir duruş sorunu ile karşı karşıya kaldığınızı düşünebilirsiniz. Birçoğumuz bilgisayar başında saatlerce vakit geçirmekteyiz, gerek mesai saatlerinde gerekse mesai dışında birkaç saat evdeyken. Buda günün azami 6-8 saatlik dilimini kürek kemiklerimizin öne sarkması ve kamburumuzun oluşması için farkına varmadan çaba gösterdiğimiz anlamına gelmektedir.

Göğüslerin Görsel Potansiyeli

Böyle bir duruş problemi ile karşı karşıya iseniz göğüslerinizin potansiyel büyüklüğünü görselliğe yansıtmıyorsunuz anlamına geliyor. Şimdi hemen aynanın karşısına geçip omuzlarınızı arkaya atıp dik duruş pozisyonunu alın, işte göğüslerinizin potansiyel büyüklüğünü şimdi daha net görüyorsunuz. Demek ki göğüslerinizin potansiyelini ortaya çıkarmak için yapabilecekleriniz var. Göğüslerinizin daha belirgin hale gelmesi çevrenizdeki insanlardan ziyade size psikolojik olarak çok iyi gelecektir.

Yapılan bir araştırmaya göre doğru duruşun insan psikolojisinde olumlu etkilerin büyük olduğu ortaya çıkmıştır. Göğüslerine ameliyat sonucu silikon yerleştirmiş bir kadın yeni göğüslerine kavuştuğunda her zaman güzel sonuçlar doğurmamaktadır. Pürüzsüz bir ameliyat sonrası ve istediği göğüs büyüklüğüne ulaşmış olması bile bir kadının psikolojik dengelerini alt üst edebiliyor. İlk günlerde yeni göğüsleri onu daha iyi hissetmesine neden olsa da zamanla vücudunda ona ait olmayan bir nesneyi kendisinde bir pürüzü kapatmak için taşımış olması rahatsızlık verebilir.

Küçük bir not daha düşmek istiyorum… Boyunuzun, düzgün duruş sayesinde 3-4 cm kadar uzayacağını biliyor muydunuz? Boy uzatma egzersizleri sayesinde de düzgün bir duruşa ulaşmak mükündür…

Doğru Duruş Egzersizleri

Doğru duruş için ne yapabilirim? Sorduğunuzu duyabiliyorum… Size, Aslı hanımın Mucize Göğüs Büyütme kitabında yer alan ve ev ortamında yapabileceğiniz bazı doğru duruş ve göğüs büyütme hareketlerini anlatmaya çalışacağım. Bu hareketleri düzenli olarak yapmak sizi spor yaptığınız ve alacağınız sonuçlar gereği çok iyi hissettirecektir.

1. Göğüs Kaldırma Hareketi

Göğüs Kaldırma Hareketi

Eller çene hizasında olacak şekilde yüz üstü yere yatın. Kafanızı, göğüs ve kollarınızı olabildiğince yukarı kaldırın ve 10 saniye boyunca bu şekilde durup tekrar ana pozisyona gelin. Bu hareketi günde 5-10 defa tekrarlayın.

2. Ters “V” Hareketi

Göğüs büyütmede ters v hareketi

Elleriniz ve dizleriniz üzerinde duracak şekilde zeminde pozisyon alın. Tavana doğru kalçanızı yükseltip ellerinizin içi ve ayaklarınızın tabanı zeminde kalacak şekilde basın. Vücudunuz ters “V” gibi görülmelidir.

Mucize Göğüs Büyütme kitabı ve Duruş Bozuklukları

Bahsettiğim kitap içerisinde doğal yollarla göğüs büyütme hakkında bilimsel detayları olduğu gibi göğüs büyütme adına egzersizler, doğru duruş gibi birçok konu bulabilirsiniz. Kitabı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Benzer konular:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir